Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XVII Dni Wilkowa

XVII Dni WilkowaDnia 09 oraz 10 czerwca 2012 r. Fundacja "ANIMUS" Organizacja Pożytku Publicznego będzie współorganizowała XVII Dni Wilkowa. W tym roku impreza ta będzie miała charakter charytatywny, gdyż Fundacja w ramach akcji "ANIMUS Dzieciom" będzie przyjmowała darowizny na wyjazd dzieci z rodzin ubogich na wypoczynek letni połączony z warsztatami terapeutyczno-psychologicznymi oraz na działania edukacyjne prowadzone przez Fundację "ANIMUS". Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie, gdzie niedzielnymi gwiazdami będą Gabriel Fleszar oraz Marzena Kipiel-Sztuka, którzy będą wspierać akcję "ANIMUS Dzieciom". Darowizny można przekazywać także na konto Fundacji "ANIMUS".

Zobacz zdjęcia

Podziękowanie

6 grudnia - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Miry, który jako młody człowiek porzucił dostatnie życie i poświęcił pieniądze na działalność charytatywną. Wędrując po świecie pomagał najbardziej potrzebującym,
nie oczekując w zamian niczego oprócz radości obdarowanych.

Czytaj więcej: Podziękowanie

Akcja Mikołajkowa

PAMIĘTAJMY o Świętach z ANIMUSEM i Harcerzami z Komendy Hufca w Złotoryi. Dokładnie za kilkanaście dni do naszych domów zawita bożonarodzeniowe światełko, zapowiedź narodzin Jezusa. W małej stajence na sianku przyjdzie na świat maleńkie Dziecię, nadzieja świata. W uroczystym nastroju, w gronie rodzinnym zasiądziemy do stołów, żeby podzielić się opłatkiem. Tego dnia liczy się przede wszystkim rodzina, jednak nie wszyscy będą mogli w pełni cieszyć się atmosferą świąt.

Czytaj więcej: Akcja Mikołajkowa

Wycieczka do ZOO

Pamiętnego dnia 10 września 2011 roku Fundacja ANIMUS wybrała się wraz ze swoimi podopiecznymi na wycieczkę do Wrocławia, aby zwiedzić jedno z największych w Polsce ZOO oraz popłynąć statkiem po Odrze. Wczesnym rankiem wyjechaliśmy autokarem w drogę. Podczas podróży dzieci z uwagą i ciekawością słuchały o historii powstania wrocławskiego ZOO. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania, gdzie czekało na nas wiele niespodzianek. Zobaczyliśmy wiele zwierząt, zarówno domowych, jak i dzikich, a także gatunki, które są na wyginięciu i nie mieszkają już w swoim środowisku naturalnym. Dzieci dowiedziały się także jak żyją zwierzęta i czym się żywią. Po długim spacerze wyruszyliśmy w rejs statkiem po Odrze. Dzieci mogły podziwiać piękne widoki oraz poznać piękne zakątki Wrocławia. Piękna pogoda dopisywała nam przez cały dzień.

Wycieczka na pewno pozostanie długo w pamięci dzieci.

Zobacz zdjęcia z wycieczki

 

Warsztaty w Dobkowie

W dniu 02-07-2011 roku Fundacja ANIMUS zorganizowała dla swoich podopiecznych warsztaty z gliny w Dobkowie. Na miejscu zostaliśmy przyjęci bardzo gościnnie. Pani Elżbieta Telatyńska i Łukasz Telatyński oraz członkowie rodziny opowiedzieli swoją przygodę z gliną oraz zaprezentowali kilka możliwych przykładów lepienia figurek. Ponadto mogliśmy również obejrzeć i podziwiać gotowe wyroby ceramiczne w galerii. Dzieci miały także możliwość spróbować swoich sił w lepieniu gliny. Różnymi technikami lepili kubeczki, zwierzęta, figurki, miseczki, kwiatki. To była świetna zabawa w tworzenie pięknych przedmiotów. Za najładniej wykonane prace była nagroda.

Czytaj więcej: Warsztaty w Dobkowie

Dzień Dziecka

W czerwcu 2011 roku Fundacja ANIMUS wraz z Domem Dziecka w Wilkowie zorganizowała piękne chwile dla dzieci - Dzień Dziecka. Zapewnione były same fantastyczne atrakcje właśnie z myślą o najmłodszych - o pokoleniu przyszłości.

Zobacz zdjęcia z Dnia Dziecka

 

Darmowy PIT online wypełniamy we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

____________________

DARCZYŃCY

_____________________